Останні

Спаржова квасоля консервована
Для консервування придатні свіжі, тверді, соковиті стручки спаржової квасолі.Стручки ...

Цвітна капуста
Для консервування придатна свіжа, тверда, непошкоджена капуста білого або кремового ...

Чорна смородина в цукрі
Беруть крупні ягоди, очищають їх від плодоніжок та чашечок, ретельно миють, дають воді ...

Компот з персиків
Беруть тверді плоди, в яких кісточки не виймаються, й очищають їх від плодоніжок. Відсортовану ...

Компот з персиків

Беруть тверді плоди, в яких кісточки не виймаються, й очищають їх від плодоніжок. Відсортовану сировину миють, кладуть у підготовлені банки і заливають киплячим цукровим сиропом міцністю 20—25 процентів (250—350 г цукру на 1 л води). Потім тару накривають підготовленими кришками, ставлять у ка: струлю з підігрітою до 55—60 градусів водою і стерилізують:

півлітрові банки— 10, а літрові— 12 хвилин. Після стерилізації тару одразу ж закупорюють і ставлять для повітряного охолодження.

 

Компот з персиків (половинками)

Вимоги до сировини, а також способи її підготовки й укладання у банки ті самі, що й при заготівлі персиків натуральних без кісточок.

Розфасовані в банки половинки персиків заливають киплячим 30-процентним цукровим сиропом (400 г цукру на 1 л води), накривають підготовленими кришками, ставлять у каструлю з підігрітою до 55—60 градусів водою і стерилізують: півлітрові банки— 10, а літрові— 12 хвилин. Після стерилізації тару одразу ж закупорюють, перевіряють герметичність закупорки і ставлять для повітряного охолодження.

Сезон приготування — серпень—вересень.

Персики натуральні (половинками)

Персики сортують за ступенем достиглості й забарвленням та очищають від плодоніжок. Відсортовані плоди миють, ріжуть на половинки, виймають кісточки, щільно укладають у підготовлені банки і заливають киплячою водою. Тару накривають кришками, ставлять у каструлю з підігрітою до 55—60 градусів водою і стерилізують: півлітрові банки — 9, а літрові — 10 хвилин. Після стерилізації тару одразу ж закупорюють, перевіряють герметичність закупорки і ставлять для повітряного охолодження.

З натуральних персиків готують начинку для пирогів, компоти, варення та джем.