Останні

Спаржова квасоля консервована
Для консервування придатні свіжі, тверді, соковиті стручки спаржової квасолі.Стручки ...

Цвітна капуста
Для консервування придатна свіжа, тверда, непошкоджена капуста білого або кремового ...

Чорна смородина в цукрі
Беруть крупні ягоди, очищають їх від плодоніжок та чашечок, ретельно миють, дають воді ...

Компот з персиків
Беруть тверді плоди, в яких кісточки не виймаються, й очищають їх від плодоніжок. Відсортовану ...

Гриби
Властивості грибів

Наші ліси дуже багаті на гриби — рослинні організми, позбавлені хлорофілу. Серед них є чимало їстівних, як от білі, підосичники, підберезники, маслюки, грузді, білі підгрузді, рижики, лисички, сироїжки, опеньки тощо.

Гриби вельми поживні. Вони містять від 2 до 5 процентів білків, трохи жирів, різні цукри, мінеральни солі, фосфорну кислоту, вітаміни А, В1, В2, С, Д, РР, а також екстрактивні

Детальніше...
 
Види грибів

Залежно від зовнішнього вигляду, будови спороносного шару і так далі гриби діляться на трубчасті (губчасті), пластинчасті та сумчасті.

Трубчасті або губчасті гриби дістали свою назву від того, що нижня частина їх шапок нагадує губку, яка складається з великої кількості тоненьких трубочок, у котрих містяться спори. Найбільш відомі серед них — білий гриб (боровик), підосичник, підберезник, маслюк та моховик.

Білий гриб. Зустрічається у хвойних, березових та мішаних лісах.

Детальніше...
 
Отруйні гриби

Поруч з дуже поширеними їстівними грибами трапляється велика кількість грибів, непридатних для вживання у їжу. До них належать: жовчний гриб, несправжня лисичка, червона сироїжка та інші. Крім того, трапляються й отруйні гриби, які спричиняють важке отруєння людського організму, а нерідко — й смерть. До таких належать бліда поганка, червоний мухомор, несправжні опеньки, деякі зморшки та сморші.

Детальніше...
 
Гриби квашені

Для квашення придатні такі молоді, тверді, неперестиглі гриби: білі, лисички, підосичники, підберезники, маслюки, опеньки, рижики, вовнянки. Причому кожен вид грибів квасять окремо.

Свіжі гриби сортують за розмірами, видаляють червиві, в'ялі, перестиглі, зіпсовані, очищають від листя, хвої, моху, землі та піску. Потім відокремлюють шапки та ніжки, обрізують корені й видаляють пошкоджені місця.

Детальніше...
 
Засолювання грибів

Для засолювання придатні всі види їстівних грибів, в тому числі й грузді та вовнянки. Вони мають бути свіжі, цілі, тверді, неперестиглі, нечервиві та незабруднені. Гриби сортують за видами й розмірами. Ніжки відрізують, а в маслюків та сироїжок, крім того, знімають шкірочку.

Відсортовані гриби кладуть у друшляк і старанно миють у холодній воді, після чого дають їй стекти.

Детальніше...
 


Сторінка 1 з 3