Останні

Спаржова квасоля консервована
Для консервування придатні свіжі, тверді, соковиті стручки спаржової квасолі.Стручки ...

Цвітна капуста
Для консервування придатна свіжа, тверда, непошкоджена капуста білого або кремового ...

Чорна смородина в цукрі
Беруть крупні ягоди, очищають їх від плодоніжок та чашечок, ретельно миють, дають воді ...

Компот з персиків
Беруть тверді плоди, в яких кісточки не виймаються, й очищають їх від плодоніжок. Відсортовану ...

Буряки консервовані

Буряки натуральні

Для консервування беруть молоді столові буряки без гички, круглої форми, з темно-червоною м'якоттю. Буряки в'ялі, з механічними пошкодженнями та вражені шкідниками й хворобами для консервування не придатні.

Буряки старанно очищають від зелені й піску, миють. Потім їх бланшують у киплячій воді протягом 15—20 хвилин і, відокремивши ножем шкірочку, нарізують кубиками, пластинками або шматочками. Буряки, довжина яких менша за 3 см, після бланшування й очищення можна консервувати цілими.

Пробланшовані цілі, а також нарізані буряки, щоб уникнути потемніння їх, слід якомога швидше укласти в підготовлені банки й залити 2-процентним киплячим розсолом (20 г солі на 1 л води). Співвідношення закладки: буряків — 60, а розсолу — 40 процентів.

Залиті банки накривають кришками й стерилізують: півлітрові — 40 хвилин, а літрові — 45. Після стерилізації банки негайно закупорюють і перевіряють герметичність закупорки. Охолодження — повітряне.

Натуральні буряки використовують для приготування борщів та вінегретів.

Буряки маринованні

Буряки миють, сортують, бланшують до напівготовності, відокремлюють шкірочку та пошкоджені місця і нарізують кубиками або шматочками, їх зразу ж укладають в банки й заливають нагрітим до кипінням маринадом. Щоб підготувати маринад, в емальовану каструлю слід влити 1 л води, всипати від 60 до 100 г цукру та покласти 12 зернин пахучого й стільки ж зернин гіркого перцю, 0,5 — 1 г кориці й 18 зернин гвоздики. Все це кип'ятять на протязі 15 хвилин, знімають з вогню, вливають З—4 столових ложки 5-процентного оцту (наводимо рецептуру для трьох однолітрових банок), знову доводять до кипіння й заливають у банки, куди вже укладено буряки.

Наповнені банки накривають кришками й стерилізують: півлітрові—12 хвилин, а літрові—15. Після стерилізації їх негайно закупорюють. Охолодження — повітряне.

Мариновані буряки використовують як гарнір до м'ясних страв та для приготування вінегретів.