Останні

Спаржова квасоля консервована
Для консервування придатні свіжі, тверді, соковиті стручки спаржової квасолі.Стручки ...

Цвітна капуста
Для консервування придатна свіжа, тверда, непошкоджена капуста білого або кремового ...

Чорна смородина в цукрі
Беруть крупні ягоди, очищають їх від плодоніжок та чашечок, ретельно миють, дають воді ...

Компот з персиків
Беруть тверді плоди, в яких кісточки не виймаються, й очищають їх від плодоніжок. Відсортовану ...

Український салат з овочів

До складу салату входять: томати, перець солодкий зелений або червоний, морква, білий корінь та зелень петрушки, цибуля, олія соняшникова, сіль, цукор, оцет, перець пахучий та лавровий лист.

Перший рецепт.

Спосіб і послідовність приготування. Цибулю (300 г) очищають від покривних оболонок, одтинають кореневу мичку, нарізують пластинками й обсмажують в 300 г соняшникової олії до золотистого кольору.

Томати червоні (500 г) очищають від плодоніжок, миють, протирають на буряковій тертушці, щоб видалити шкірочку, або пропускають через м'ясорубку.

Перці солодкі (зелені або червоні — 1300 г) миють, вирізують плодоніжки, видаляють насіння і розрізують на шматочки розміром 2 на 2 см.

Моркву (500 г) миють, видаляють гичку й тонкі корінці, очищають ножем від поверхневої шкірочки, повторно миють і потім натирають на лапшу на буряковій тертушці.

В трилітрову каструлю з обсмаженою цибулею укладають нарізані овочі й протерті томати. Потім додають нарізану зелень петрушки (30 г), сіль (2—3 чайні ложечки), дві столові ложки 5-процентного оцту, столову ложку цукру, 1—2 г перцю пахучого та два лаврові листки. Одержану суміш тушкують на слабкому вогні протягом 20 хвилин.

Нагрівши банки в пароводяній бані, їх заповнюють гарячою сумішшю (салатом), накривають підготовленими кришками, укладають в каструлю з підігрітою до 75 градусів водою й стерилізують: півлітрові банки — 50 хвилин, а літрові — годину. Кипіння має бути небурхливим. Після стерилізації банки негайно закупорюють і перевіряють герметичність закупорки. Охолодження — повітряне.

Вихід продукції — чотири-п'ять півлітрових банок.

Сезон приготування — серпень—вересень.

Другий рецепт.

Складові частини салату закладають сирими.

Томати зелені або рожеві (500 г) очищають від плодоніжок, миють і розрізують на 6—10 частин, видаляючи при цьому плями.

Перці салатні солодкі червоні (100 г) миють і дають стекти воді. Потім вирізують плодоніжки та насінники й розрізують на шматочки розміром 1 на 2 або 2 на 2 см.

Моркву (500 г) миють, видаляють гичку й тонкі корінці, зчищають ножем покривну шкірочку, повторно миють і натирають на тонку лапшу на крупній (буряковій тертушці). Нарізувати моркву великими шматочками не варто, оскільки в готовій консерві вона буде твердою.

Цибулю (300 г) очищають від покривних оболонок, видаляють кореневу мичку й нарізують пластинками.

Корінь петрушки (50 г) очищають від гички, миють, видаляють ножем покривну шкірочку й нарізують на лапшу. Зелень петрушки й селери (50 г) очищають від товстих гілочок, миють, дають стекти воді, а потім дрібно нарізують.

В підготовлені півлітрові банки вливають по три столові ложки прожареної й охолодженої соняшникової олії, невеликими рівномірними порціями укладають сирі нарізані овочі, додають у кожну пів чайної ложечки солі, чайну ложечку цукру, дві столові ложки 5-процентного оцту та по дві зернини гіркого й пахучого перцю. Укладати овочі слід щільно. Наповнювати банки треба на 2 см нижче від верху шийки.

Накривши банки підготовленими кришками, їх укладають в каструлю з підігрітою до 35 градусів водою й стерилізують: півлітрові — годину, а літрові — 65 хвилин. Кипіння води в каструлі має бути небурхливим.

Щоб уникнути вилцвання олії з банок під час стерилізації, вміст банки через кожні 10—15 хвилин рекомендується притискувати чистою ложкою для видалення повітря.

Після стерилізації банки негайно закупорюють і перевіряють херм£тичність закупорки. Охолодження — повітряне.

Вихід готової продукції — чотири півлітрових банки.

Консерви використовуються як готовий салат, гарнір для м'ясних та рибних страв і як закуска до міцних напоїв.

Сезон приготування — вересень—жовтень.