Останні

Спаржова квасоля консервована
Для консервування придатні свіжі, тверді, соковиті стручки спаржової квасолі.Стручки ...

Цвітна капуста
Для консервування придатна свіжа, тверда, непошкоджена капуста білого або кремового ...

Чорна смородина в цукрі
Беруть крупні ягоди, очищають їх від плодоніжок та чашечок, ретельно миють, дають воді ...

Компот з персиків
Беруть тверді плоди, в яких кісточки не виймаються, й очищають їх від плодоніжок. Відсортовану ...

Варення з журавлини (клюкви)

Беруть достиглі ягоди, миють, дають воді стекти і видаляють пом'яті, недостиглі та пошкоджені плоди. В емальований таз наливають 1,5 склянки води, насипають 1,2 кг цукру і нагрівають сироп до кипіння, постійно помішуючи його. В підготовлений сироп висипають 1 кг відсортованої журавлини й варять за один прийом. Перед тим, як закінчити варіння, додають 9,5 кг цукру і кип'ятять масу до готовності. Щоб поліпшити смак варення, в нього кладуть 200 г очищених, нарізаних та пробланшованих яблук і 50 г очищених горіхів, які попередньо кип'ятять у воді на протязі 20 хвилин.

Гаряче варення розфасовують у сухі підігріті банки, накривають кришками, закупорюють, перевіряють герметичність закупорки і охолоджують на повітрі, не перевертаючи банки.

Гаряче варення можна також розфасовувати в підігріті банки, накрити кришками, нещільно закупорити, поставити в каструлю з підігрітою до 70 градусів водою і пропастеризувати при температурі води в каструлі на рівні 90 градусів: півлітрові банки — 10, а літрові — 15 хвилин. Під час пастеризації каструля має бути накрита кришкою, а рівень води в ній — на 3 см нижчий від верху шийок банок. Після пастеризації банки закупорюють остаточно, перевіряють герметичність закупорки і ставлять для повітряного охолодження, не перевертаючи банки.